FGG.2B.306.KLAD82
LEMO
Product No:
FGG.2B.306.KLAD82
Description:
Circular Metal
User Guide
Mfr LEMO
Color Black
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Black Chrome
Cable Opening 0.287" ~ 0.323" (7.30mm ~ 8.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 306
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C