FGG.2B.307.CLAD52Z
LEMO
Product No:
FGG.2B.307.CLAD52Z
Description:
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 7
Shell Size - Insert 307
Current Rating (Amps) 11A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C