FGG.2B.307.CLAM32
LEMO
Product No:
FGG.2B.307.CLAM32
Description:
Circular Metal
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 7
Shell Size - Insert 307
Current Rating (Amps) 11A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C