FGG.2B.310.CLAD99Z
LEMO
Product No:
FGG.2B.310.CLAD99Z
Description:
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.362" ~ 0.390" (9.20mm ~ 9.90mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 10
Shell Size - Insert 310
Current Rating (Amps) 8A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C