FGG.2B.310.CYBD72
LEMO
Product No:
FGG.2B.310.CYBD72
Description:
CONN PLUG MALE 10POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 10
Shell Size - Insert 310
Current Rating (Amps) 8A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C