FGG.2B.312.CLAD92Z
LEMO
Product No:
FGG.2B.312.CLAD92Z
Description:
CONN PLUG MALE 12P GOLD SLDR CUP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 587
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number FGG
Number of Positions 12
Shell Size - Insert 312
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C