FGG.2B.319.CLAD62Z
LEMO
Product No:
FGG.2B.319.CLAD62Z
Description:
CONN PLUG MALE 19P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 19
Shell Size - Insert 319
Current Rating (Amps) 5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C