FGG.2B.704.CJAD62
LEMO
Product No:
FGG.2B.704.CJAD62
Description:
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 704
Current Rating (Amps) 5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C