FGG.2K.303.CYCC85Z
LEMO
Product No:
FGG.2K.303.CYCC85Z
Description:
CONN PLUG MALE 3POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.319" ~ 0.335" (8.10mm ~ 8.50mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 303
Current Rating (Amps) 17A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C