FGG.2K.310.CYCC55Z
LEMO
Product No:
FGG.2K.310.CYCC55Z
Description:
CONN PLUG MALE 10POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.201" ~ 0.217" (5.10mm ~ 5.50mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 10
Shell Size - Insert 310
Current Rating (Amps) 8A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C