FGG.2K.326.CLAC85
LEMO
Product No:
FGG.2K.326.CLAC85
Description:
CONN PLUG MALE 26P GOLD SLDR CUP
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.319" ~ 0.335" (8.10mm ~ 8.50mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 26
Shell Size - Insert 326
Current Rating (Amps) 2A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C