FGG.3B.324.CYCD11Z
LEMO
Product No:
FGG.3B.324.CYCD11Z
Description:
CONN PLUG MALE 24POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.398" ~ 0.433" (10.10mm ~ 11.00mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 24
Shell Size - Insert 324
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C