FGG.3B.326.CLAD62Z
LEMO
Product No:
FGG.3B.326.CLAD62Z
Description:
CONN PLUG MALE 26P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.193" ~ 0.244" (4.90mm ~ 6.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 26
Shell Size - Insert 326
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C