FGG.3B.326.CLAM52Z
LEMO
Product No:
FGG.3B.326.CLAM52Z
Description:
CONN PLUG MALE 26P GOLD SLDR CUP
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 26
Shell Size - Insert 326
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C