FGG.3B.326.CYCD92
LEMO
Product No:
FGG.3B.326.CYCD92
Description:
Circular Metal
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.327" ~ 0.362" (8.30mm ~ 9.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 26
Shell Size - Insert 326
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C