FGG.3B.326.ULAD92
LEMO
Product No:
FGG.3B.326.ULAD92
Description:
Circular Metal
Package Bulk
Features -
Applications -
Shell Finish -
Cable Opening 0.327" ~ 0.362" (8.30mm ~ 9.20mm)
Product Status Active
Shell Material Stainless Steel
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 26
Shell Size - Insert 326
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C