FGG.3B.330.CLAD11Z
LEMO
Product No:
FGG.3B.330.CLAD11Z
Description:
CONN PLUG MALE 30P GOLD SLDR CUP
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.398" ~ 0.433" (10.10mm ~ 11.00mm)
Base Product Number FGG
Number of Positions 30
Shell Size - Insert 330
Current Rating (Amps) 3.5A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C