FGG.3K.324.CLAC85
LEMO
Product No:
FGG.3K.324.CLAC85
Orientation G
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.319" ~ 0.335" (8.10mm ~ 8.50mm)
Primary Material Metal
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Number of Positions 24
Shell Size - Insert 324
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C