FGG.3K.326.CYZC75H
LEMO
Product No:
FGG.3K.326.CYZC75H
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.280" ~ 0.295" (7.10mm ~ 7.50mm)
Primary Material Metal
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 26
Shell Size - Insert 326
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -20°C ~ 200°C