
TDK Corporation
Product No:
FK18C0G1H391J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 390PF 50V C0G RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.323
0.323
10
0.2242
2.242
50
0.15675
7.8375
100
0.134425
13.4425
500
0.100795
50.3975
1000
0.08512
85.12
2500
0.080636
201.59
5000
0.076162
380.81
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | FK |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 390 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.217" (5.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |