
TDK Corporation
Product No:
FK20C0G2E103JN000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10000PF 250V C0G RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6175
0.6175
10
0.437
4.37
50
0.33079
16.5395
100
0.28804
28.804
500
0.213389
106.6945
1000
0.181384
181.384
2500
0.170715
426.7875
5000
0.160046
800.23
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | FK |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 10000 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 250V |
| Size / Dimension | 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.276" (7.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |