
TDK Corporation
Product No:
FK22X5R0J686M
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 68UF 6.3V X5R RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.6245
1.6245
10
1.27965
12.7965
50
1.10884
55.442
100
0.959595
95.9595
500
0.72504
362.52
1000
0.639749
639.749
2500
0.597094
1492.735
5000
0.575776
2878.88
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | FK |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 68 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Size / Dimension | 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.315" (8.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |