
TDK Corporation
Product No:
FK22X7R1E226MR000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 22UF 25V X7R RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.634
1.634
10
1.31955
13.1955
50
1.1514
57.57
100
1.007475
100.7475
500
0.7676
383.8
1000
0.67165
671.65
2500
0.647662
1619.155
5000
0.623675
3118.375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | FK |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 22 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.315" (8.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |