
TDK Corporation
Product No:
FK24X5R1A335KN000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 3.3UF 10V X5R RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.32395
3.2395
50
0.22667
11.3335
100
0.194275
19.4275
500
0.14573
72.865
1000
0.123054
123.054
2500
0.116584
291.46
5000
0.110105
550.525
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | FK |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 3.3 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.217" L x 0.177" W (5.50mm x 4.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.217" (5.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |