
TDK Corporation
Product No:
FK24X7R1C335KR000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 3.3UF 16V X7R RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.31445
3.1445
50
0.23807
11.9035
100
0.20729
20.729
500
0.153577
76.7885
1000
0.13054
130.54
2500
0.122864
307.16
5000
0.115188
575.94
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | FK |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 3.3 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 16V |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.217" (5.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |