
TDK Corporation
Product No:
FK24X7S2A334KR000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.33UF 100V X7S RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.437
0.437
10
0.3059
3.059
50
0.23161
11.5805
100
0.201685
20.1685
500
0.149397
74.6985
1000
0.126986
126.986
2500
0.11951
298.775
5000
0.112043
560.215
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | FK |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 0.33 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.217" (5.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7S |