FKN-50JR-52-10R
YAGEO
Product No:
FKN-50JR-52-10R
Description:
RES 10 OHM 5% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 13739
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features Flame Proof, Fusible, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 10 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 155°C