FKN100JR-73-3R3
YAGEO
Product No:
FKN100JR-73-3R3
Description:
RES 3.3 OHM 5% 1W AXIAL
Features Flame Proof, Fusible, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 3.3 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 155°C