
YAGEO
Product No:
FKN2WSJT-73-22R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 22 OHM 5% 2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.32395
3.2395
25
0.23978
5.9945
50
0.1767
8.835
100
0.12977
12.977
250
0.107198
26.7995
500
0.088388
44.194
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | FKN |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Proof, Fusible, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 22 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | - |