FKN3WSJR-73-2R7
YAGEO
Product No:
FKN3WSJR-73-2R7
Description:
RES 2.7 OHM 5% 3W AXIAL
Features Flame Proof, Fusible, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 2.7 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 155°C