
YAGEO
Product No:
FKN3WSJR-73-47R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 47 OHM 5% 3W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5035
0.5035
10
0.3572
3.572
25
0.27854
6.9635
50
0.23579
11.7895
100
0.185725
18.5725
250
0.15713
39.2825
500
0.128573
64.2865
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | FKN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Proof, Fusible, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 47 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | - |