FKN50SJR-52-3R3
YAGEO
Product No:
FKN50SJR-52-3R3
Description:
RES 3.3 OHM 5% 1/2W AXIAL
Features Flame Proof, Fusible, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 3.3 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 155°C