
WIMA
Product No:
FKP2D006801D00KSSD
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 680PF 10% 100VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.3173
3.173
50
0.23959
11.9795
100
0.208715
20.8715
500
0.154584
77.292
1000
0.131385
131.385
2500
0.123662
309.155
5000
0.115928
579.64
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WIMA |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 680 pF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating - AC | 63V |
| Voltage Rating - DC | 100V |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |