
WIMA
Product No:
FKP3G013303D00JSSD
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 3300PF 5% 400VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.646
0.646
10
0.47785
4.7785
50
0.38209
19.1045
100
0.32756
32.756
500
0.259312
129.656
1000
0.218367
218.367
2500
0.204716
511.79
5000
0.191074
955.37
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WIMA |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Capacitance | 3300 pF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Height - Seated (Max) | 0.374" (9.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |