
WIMA
Product No:
FKP4J021004B00MSSD
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 10000PF 20% 630VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6175
0.6175
10
0.45315
4.5315
50
0.36271
18.1355
100
0.310935
31.0935
500
0.246183
123.0915
1000
0.207309
207.309
2500
0.194351
485.8775
5000
0.181402
907.01
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WIMA |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 10000 pF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating - AC | 350V |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |