
onsemi
Product No:
FL7760BM6X
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Description:
IC LED DRV CTRL PWM 1.5A SOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9025
0.9025
10
0.7904
7.904
25
0.7429
18.5725
100
0.563065
56.3065
250
0.47918
119.795
500
0.455221
227.6105
1000
0.347406
347.406
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Type | DC DC Controller |
| Series | - |
| Dimming | Analog, PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Frequency | 1MHz |
| Applications | Lighting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Output | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Outputs | 1 |
| Internal Switch(s) | No |
| Base Product Number | FL7760 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Supply (Max) | 60V |
| Voltage - Supply (Min) | 8V |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Current - Output / Channel | 1.5A |