
KEMET
Product No:
FLLE2006APDB
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
EMI FILTER, 300VDC, 6A, FAST-ON,
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
31.3405
31.3405
10
28.044
280.44
25
22.10574
552.6435
50
21.44568
1072.284
100
18.8062
1880.62
250
17.354524
4338.631
500
16.628648
8314.324
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KEMET |
| Series | FLLE2-P |
| Current | 6 A |
| Package | Bulk |
| Inductance | 1mH |
| Filter Type | Single Phase |
| Applications | General Purpose |
| Configuration | Single Stage |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | ENEC, UR |
| Termination Style | Quick Connect |
| Voltage - Rated AC | 300V |
| Voltage - Rated DC | 300V |
| Base Product Number | FLLE2 |
| Frequency - Operating | 50/60Hz |
| Operating Temperature | -25°C ~ 100°C |