
Infineon Technologies
Product No:
FM24V01A-GTR
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FRAM 128KBIT I2C 3.4MHZ 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.6195
3.6195
10
3.2851
32.851
25
3.21328
80.332
50
3.19599
159.7995
100
2.865675
286.5675
250
2.855244
713.811
500
2.750915
1375.4575
1000
2.615274
2615.274
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | F-RAM™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | FRAM (Ferroelectric RAM) |
| Access Time | 130 ns |
| Memory Size | 128Kbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 3.4 MHz |
| Memory Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Base Product Number | FM24V01 |
| Memory Organization | 16K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |