
Infineon Technologies
Product No:
FM24V02A-G
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FRAM 256KBIT I2C 3.4MHZ 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.3055
7.3055
10
6.72505
67.2505
25
6.5854
164.635
50
6.5626
328.13
100
5.88848
588.848
250
5.710488
1427.622
500
5.430257
2715.1285
1000
5.240922
5240.922
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | F-RAM™ |
| Package | Tube |
| Technology | FRAM (Ferroelectric RAM) |
| Access Time | 130 ns |
| Memory Size | 256Kbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 3.4 MHz |
| Memory Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Base Product Number | FM24V02 |
| Memory Organization | 32K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |