
Infineon Technologies
Product No:
FM24V10-G
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FRAM 1MBIT I2C 3.4MHZ 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
15.542
15.542
10
14.38775
143.8775
25
14.19262
354.8155
50
14.01402
700.701
100
12.28141
1228.141
250
11.754844
2938.711
500
11.678388
5839.194
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | F-RAM™ |
| Package | Tube |
| Technology | FRAM (Ferroelectric RAM) |
| Access Time | 130 ns |
| Memory Size | 1Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 3.4 MHz |
| Memory Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Base Product Number | FM24V10 |
| Memory Organization | 128K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |