
Infineon Technologies
Product No:
FM28V020-SGTR
Manufacturer:
Package:
28-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FRAM 256KBIT PARALLEL 28SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.141
12.141
10
11.24325
112.4325
25
10.98808
274.702
50
10.92918
546.459
100
9.621125
962.1125
250
9.143636
2285.909
500
9.052075
4526.0375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | F-RAM™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | FRAM (Ferroelectric RAM) |
| Access Time | 140 ns |
| Memory Size | 256Kbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Base Product Number | FM28V020 |
| Memory Organization | 32K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Write Cycle Time - Word, Page | 140ns |