
Infineon Technologies
Product No:
FM28V020-TG
Manufacturer:
Package:
32-sTSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FRAM 256KBIT PARALLEL 32STSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.1745
10.1745
10
9.41925
94.1925
25
9.20588
230.147
40
9.156338
366.25352
80
8.060512
644.84096
234
7.660496
1792.556064
468
7.583764
3549.201552
1170
7.331701
8578.09017
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | F-RAM™ |
| Package | Tray |
| Technology | FRAM (Ferroelectric RAM) |
| Access Time | 140 ns |
| Memory Size | 256Kbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-TFSOP (0.465", 11.80mm Width) |
| Product Status | Active |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Base Product Number | FM28V020 |
| Memory Organization | 32K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 32-sTSOP |
| Write Cycle Time - Word, Page | 140ns |