FMF100FTF52-270R
YAGEO
Product No:
FMF100FTF52-270R
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 270 OHM 1% 1W AXIAL
User Guide
Mfr YAGEO
Series FMF
Package Tape & Box (TB)
Features Flame Proof, Safety
Tolerance ±1%
Resistance 270 Ohms
Composition Metal Film
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C