FMF1WSFRF52-220K
YAGEO
Product No:
FMF1WSFRF52-220K
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 220K OHM 1% 1W AXIAL
User Guide
Mfr YAGEO
Series FMF
Package Tape & Reel (TR)
Features Flame Proof, Safety
Tolerance ±1%
Resistance 220 kOhms
Composition Metal Film
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C