FMF1WSFRF52-3R3
YAGEO
Product No:
FMF1WSFRF52-3R3
Description:
RES 3.3 OHM 1% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 2500
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features Flame Proof, Safety
Tolerance ±1%
Resistance 3.3 Ohms
Composition Metal Film
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C