FMF1WSFRF52-62K
YAGEO
Product No:
FMF1WSFRF52-62K
Description:
RES 62K OHM 1% 1W AXIAL
Features Flame Proof, Safety
Tolerance ±1%
Resistance 62 kOhms
Composition Metal Film
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C