FMF3WSFRE73-910R
YAGEO
Product No:
FMF3WSFRE73-910R
Description:
RES 910 OHM 1% 3W AXIAL
Features Flame Proof, Safety
Tolerance ±1%
Resistance 910 Ohms
Composition Metal Film
Power (Watts) 3W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±50ppm/°C