FMP-50FTF52-154R
YAGEO
Product No:
FMP-50FTF52-154R
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 154 OHM 1% 1/2W AXIAL
User Guide
Mfr YAGEO
Series FMP
Package Tape & Box (TB)
Features Flame Proof, Safety
Tolerance ±1%
Resistance 154 Ohms
Composition Metal Film
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C