FMP100FTE52-887R
YAGEO
Product No:
FMP100FTE52-887R
Description:
RES 887 OHM 1% 1W AXIAL
Features Flame Proof, Safety
Tolerance ±1%
Resistance 887 Ohms
Composition Metal Film
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±50ppm/°C