
YAGEO
Product No:
FMP200JT-52-220R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 220 OHM 5% 2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2945
0.2945
10
0.247
2.47
25
0.17974
4.4935
50
0.13053
6.5265
100
0.09671
9.671
250
0.074214
18.5535
500
0.058482
29.241
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | FMP |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 220 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |